KMÜ’DE MİNİKLER İÇİN TİYATRO

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) ilkokul ve ortaokul öğrencileri için düzenlenen tiyatro gösterisinde ‘Kim Suçlu’ adlı oyun sahnelendi. İlk ve ortaokul öğrencilerinden oluşan beş yüzü aşkın öğrenci tiyatro oyununda keyifli anlar yaşadı.

Gönül Tiyatrosu Miniklerin Gönlünü Fethetti

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) tarafından gerçekleştirilen Gönül Tiyatrosu, öğrencilere güzel bir gün yaşattı.

KMÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Konferans Salonunda düzenlenen tiyatro etkinliği öncesinde öğrenciler kendilerini bekleyen sürprizler karşısında mutluluklarını gizleyemezken, minikler için hazırlanan palyaçolar da işbaşındaydı. Palyaçoların yaptıkları makyajla eğlenen öğrenciler salonda çalan müziklerle doyasıya dans etti.

Miniklere ‘Yalan’ın Kötülüğü Anlatıldı

Gönül Tiyatrosu bünyesindeki on beş kişilik öğrenci ekibi tarafından sahnelenen oyunda yalanın kötü bir alışkanlık olduğuna ve yalan söylememenin önemine dikkat çekildi. Toplumsal bir mesaj içeren ve aynı zamanda bir Keloğlan oyunu olan ‘Kim Suçlu’ adlı tiyatro oyunu, minik öğrencileri eğlendirirken onlara yalanın kötü bir davranış olduğunu hatırlattı.