KMÜ’DE DGS’YE GİRECEKLER İÇİN MATEMATİK KURSU

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (KMÜSEM) tarafından üniversitedeki önlisans öğrencileri ve mezunları için ‘DGS Sayısal Hazırlık (Matematik) Kursu’ açılıyor. Kursta Dikey Geçiş Sınavında (DGS) çıkan sorular dikkate alınarak matematik temel bilgilerinin uygulamalı olarak anlatıldığı bir program uygulanacak.

Son Başvuru Tarihi 12 Aralık

Meslek yüksekokulları öğrencileri ve meslek yüksekokulu mezunlarının kayıt yaptırabileceği kursa başvurular başladı. 12 Aralık Cuma günü mesai bitimine kadar sürecek olan başvurular iki farklı yerde yapılabilecek. KMÜ Kamil Özdağ Fen Fakültesindeki derslere katılmak isteyenler kayıt evraklarını KMÜ Rektörlük Binası zemin katta Sürekli Eğitim Merkezi görevlisine teslim edebilirken, Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulundaki derslere katılmak isteyenler ise kayıt evraklarını Öğr. Gör. Fethullah Baldır'a teslim edebilecek.

13 Aralık 2014 ile 3 Mayıs 2015 tarihleri arasında düzenlenecek olan DGS Sayısal Hazırlık (Matematik) Kursu cumartesi günleri Kamil Özdağ Fen Fakültesi D-103 nolu salonda verilirken, Pazar günleri ise Kazım Karabekir MYO 101 nolu salonda gerçekleştirilecek.

DGS Sayısal Hazırlık Kursu kapsamında verilecek matematik eğitiminin içeriği ise şu şekilde olacak: Temel Kavramlar, Sayı Sistemleri, Bölünebilme, Obeb Okek, Rasyonel Sayılar, Sıralama/Basit Eşitsizlikler, Üslü İfadeler, Köklü İfadeler, Çarpanlara Ayırma, Oran/Orantı, Problemler, Kümeler, İşlem, Modüler Aritmetik, Permütasyon Kombinasyon, Olasılık, Üçgen Çokgen ve Dörtgenler, Çember ve Daire, Katı Cisimler, Doğrunun Analitiği, Sayısal Mantık.