KMÜ’DE ON PARMAK F KLAVYE KURSU

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) yeni bir kursa daha ev sahipliği yapıyor. Sürekli Eğitim Merkezi (KMÜSEM) tarafından düzenlenen ‘On Parmak F Klavye ve Zabıt Kâtipliği Sınavlarına Hazırlık Kursu’ kayıtları 12 Aralık Cuma günü sona erecek.

Üç Farklı Yerde Eğitim Verilecek

Tüm öğrencilerin ve zabıt kâtipliği sınavlarına hazırlanan herkesin katılabileceği on parmak F Klavye ve zabıt kâtipliği eğitimleri KMÜ Yunus Emre Yerleşkesinde, Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulunda ve istenildiği takdirde Karaman merkezinde de verilecek. Kursun eğitmenliğini KMÜ Öğretim Görevlileri Fatih Delen ve Şerif Durmuş yapacak.

İlk Kurs 8 Aralık Pazartesi Günü Başlıyor

İlk grup derslerinin 8 Aralık Pazartesi günü başlayacağı kursta standart Türk klavyesinin tanımı ve özellikleri, temel sıra, üst ve alt sıra tuşlarının tanıtılması ve tuşların öğretimi yapılacak.

Doğru oturuş, duruş, vuruş tekniklerinin de anlatılacağı kursta dikkat yoğunlaştırma, yanlışları azaltma ve süreli sürat artırma çalışmalarının yanı sıra yabancı dilde metin parçalarının yazılması gibi uygulamalara yer verilecek.

Son Başvuru Tarihi 12 Aralık Cuma

‘On Parmak F Klavye ve Zabıt Kâtipliği Sınavlarına Hazırlık Kursu’ başvuruları 12 Aralık Cuma günü mesai saati bitimine kadar sürecek. 120 saatlik sürecek eğitimin ardından katılımcılara sertifika verilecek.

Kursa katılmak isteyen adayların http://sem.kmu.edu.tr/  adresi üzerinden online kayıt yaptırmaları gerekiyor.