İNOVASYON HAFTASINDA KMÜ’YÜ TEMSİL ETTİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü 1. sınıf öğrencisi Arife Cici, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından Ekonomi Bakanlığı desteğinde düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası etkinliklerine katıldı.

40 Bin Ziyaretçi, 39 Üniversite

İstanbul Kongre Merkezi’nde 4-5-6 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilen ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası etkinliklerini üç gün boyunca yaklaşık 40 bin kişi ziyaret etti. 39 üniversite, 35 ar-ge merkezi, 21 teknopark, 9 bilim ve teknoloji merkezinin katıldığı etkinlikte Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesini (KMÜ) Arife Cici temsil etti.

120 Kişilik İnovaTİM Ekibinde Yer Aldı

Türkiye İnovasyon Haftasına yaptığı başvuru kabul edilen KMÜ’lü Cici, üniversite öğrencilerinden oluşturulan 120 kişilik İnovaTİM ekibinde de görev aldı.

Sektörün Önde Gelen İsimleri İle Tanışma Fırsatı

Cici, girişimci nitelikteki öğrencilerin kabul edildiği organizasyonda Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, MIT Medya Laboratuvarı Kurucusu Nicolas Negroponte ve Ali Sabancı gibi birçok önemli isimle tanışma fırsatı yakaladığını söyledi.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Gençlik İnisiyatifi Öğrenci Topluluğu ile Karaman Kent Konseyi Gençlik Meclisi yönetim kurulu üyesi olan Arife Cici, şimdiye kadar Avrupa Gönüllük Hizmetinin yanı sıra MEVKA, Karaman Kalkınma Derneği ve Ulusal Gençlik Parlamentosunun faaliyetlerinde de yer aldı.

İş, Teknoloji ve Eğitim Dünyası Türkiye İnovasyon Haftasında Buluştu

Türkiye'nin en inovatif firmaları ile en başarılı öğrencilerinin ödüllendirildiği Türkiye İnovasyon Haftasında Türk iş dünyasından üst düzey yöneticiler öğrencilerle kariyer etkinlikleri gerçekleştirirken öğrenciler de iş adamlarıyla birebir görüşme fırsatı buldu.

Etkinlik astrofizikçiler, robotik uzmanları, dijital eğlence ve medya içerik üreticileri, yazarlar, tasarımcılar, yurtdışında üst düzey görevlere gelmiş Türk vatandaşları, pazarlama uzmanları ve akademisyenleri ortak bir platformda buluşturdu. Etkinlikte teknoloji, iş dünyası, eğitim, dünyayı yöneten Türkler, dijital medya, pazarlama, bilim ve enerji gibi konu başlıklarında sunumlar yapıldı. Alanında uzman birçok yerli ve yabancı konuğun katılımcılarla deneyimlerini paylaştığı etkinlikte yerli ve yabancı mucitler projelerinin yanı sıra inovasyon süreçlerini anlattı.