KMÜ’DE ARALIK AYI ETKİNLİKLERİ SÜRÜYOR

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) Aralık ayı etkinlikleri hız kesmeden devam ediyor. Aralık ayının dördüncü haftasında on farklı etkinlik öğrencilerle buluşacak.

İlk olarak 22 Aralık Pazartesi günü Şair Ali Bayram öğrencilerle bir araya gelecek. 23 Aralık Salı günü ise Emre Özdemir’in şiir dinletisi, Ahmet Katıksız’ın ‘Avrupa Değişim Programları’ ve İdris Topcuoğlu’nun ‘Sosyal Girişimcilik ve Gençlik’ konulu konferansları düzenlenecek. 24 Aralık Çarşamba günü ‘Geleneksel Türk Sporları’ etkinliği ile Dr. Canan Tekin tarafından verilecek ‘Talasemi Nedir?’ konferansı gerçekleştirilecek. 25 Aralık Perşembe günü Sait Çamlıca ‘Her Genç Bir Hazinedir’ konulu konferans ile öğrencilerle buluşurken, İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halit Çalış da ‘Kuran ve Bilim’ konulu konferans verecek. Son olarak 26 Aralık Cuma günü ‘KMÜ AIDS’i Öğreniyor’ konulu konferansla Doç. Dr. Ayşe Sonay Türkmen KMÜ öğrencilerini bilgilendirecek. Aynı gün ‘Entel Köy Efe Köye Karşı’ filmi de izleyicilerin beğenisine sunulacak.

Şair Ali Bayram ile Söyleşi

KMÜ Genç Araştırmacılar & Türk Dili ve Edebiyatı Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen söyleşide Şair Ali Bayram öğrencilerle buluşacak. 22 Aralık Pazartesi günü, KMÜ Sağlık Kültür ve Spor (SKS) Dairesi Konferans Salonunda gerçekleştirilecek olan söyleşi saat 14’te başlayacak.

23 Aralık’ta Üç Etkinlik

KMÜ Sinema ve Tiyatro Topluluğu tarafından düzenlenen etkinlikte Emre Özdemir şiir dinletisi yapacak. SKS Konferans Salonundaki dinleti saat 14’te başlayacak.

KMÜ Öğrenci Konseyi & Uluslararası Gençlik Projeleri Öğrenci Topluluğunun organize ettiği etkinlikte Ahmet Katıksız, ‘Avrupa Değişim Programları’ konulu konferans verecek. SKS Konferans Salonundaki etkinlik saat 14’te yapılacak.

KMÜ Genç Gönüllüler Öğrenci Topluluğunun düzenleyecek olduğu etkinlikte ise İdris Topcuoğlu ‘Sosyal Girişimcilik ve Gençlik’ konulu bir konferans verecek. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Karamanoğlu Mehmetbey Konferans Salonundaki etkinlik saat 14’te başlayacak.

24 Aralık’ta İki Konferans

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunun düzenleyeceği etkinlikte Geleneksel Türk Sporları sergilenecek. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi zemin katta düzenlenecek olan etkinlik saat 10’da başlayıp gün boyu sürecek.

KMÜ Sağlık Kültür ve Etik Öğrenci Topluluğunun düzenlediği “Talasemi Nedir?” isimli konferans, Dr. Canan Tekin tarafından verilecek. SKS Konferans Salonunda yapılacak olan etkinlik saat 11’de başlayacak.

25 Aralık’ta İki Konferans

KMÜ Genç Gönüllüler Öğrenci Topluluğunun gerçekleştireceği konferansta Sait Çamlıca ‘Her Genç Bir Hazinedir’ konulu sunumu ile öğrencilerle buluşacak. SKS Konferans Salonundaki etkinlik saat 11’de başlayacak.

KMÜ Proje ve Teknoloji Transfer Ofisinin düzenleyeceği ‘Kuran ve Bilim’ konulu konferansın eğitmenliğini İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halit Çalış yapacak. Mühendislik Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilecek olan konferans saat 14’te başlayacak.

26 Aralık’ta İki Etkinlik

KMÜ Toplum Gönüllüleri Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen “KMÜ AIDS’i Öğreniyor” konulu konferansa konuşmacı olarak Doç. Dr. Ayşe Sonay Türkmen katılacak. Etkinlik SKS Konferans Salonunda saat 13’te başlayacak.

KMÜ Genç Atılımcılar & Genç Tema Öğrenci Topluluğunun ortaklaşa düzenleyecekleri sinema gösteriminde ‘Entel Köy Efe Köye Karşı’ isimli film izleyicilerle buluşacak. SKS Konferans Salonunda gösterilecek olan film saat 14’te başlayacak.