REKTÖR A. İBRAHİM SAVAŞ ÜNİVERSİTEMİZİ ZİYARET ETTİ

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi Basın Bülteni No: 41                   27.04.2010

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş üniversitemizi ziyaret etti. Rektör Prof. Dr. Savaş’ı Rektörümüz Prof. Dr. Sabri Gökmen’in yurtdışında olması nedeniyle yerine vekâlet eden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Karataş ile birlikte Rektör Yardımcısı ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Esengün ve Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Karataş, Genel Sekreter Ahmet Tüfekci  karşıladı.

Bir süre önce Çankırı Karatekin Üniversitesini ziyaret eden  Rektörümüz Prof. Dr. Sabri Gökmen hayırlı olsun dileklerini iletmişti. Aynı dileklerle iade-i ziyarette bulunan Rektör Prof. Dr. Ali Savaş da Çankırı Karatekin Üniversitesi ile aynı dönemde kurulan Üniversitemiz hakkında bilgi aldı. Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş üniversite yönetimimize teşekkür ederek “üniversitenizin kısa zamanda hızlı bir ilerleme kaydettiğine şahit olduk. Yeni kurulanlar arasında gelişmeye müsait üniversitelerden birinin de Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi olduğunu düşünüyoruz. Bu bağlamda sizlerle ortak projeler üretmekten ve birlikte çalışmaktan mutluluk duyarız” dedi.  

Eşzamanlı kurulan üniversitelerdeki gelişmeleri yakından takip ettiklerini dile getiren Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Mehmet Karataş ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek Prof. Dr. Savaş’a teşekkür hediyesi sunarken, Rektör Prof. Dr. Savaş ise Çankırı’dan getirdiği, tuzdan yapılmış lambaları hediye etti.