KMÜ’DE EMRE ÖZDEMİR İLE ŞİİR ZİYAFETİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) ‘Şiir Muhabbet-i’ adlı etkinlik düzenlendi. Etkinliğe radyo programcısı ve şair Emre Özdemir konuk oldu.

KMÜ Sinema ve Tiyatro Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen program, 23 Aralık’ta Üniversitenin Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

KMÜ’ye ikinci kez gelmekten büyük mutluluk duyduğunu belirten Emre Özdemir “Bir defa gelmek alışkanlık yaratıyor. Osmaniye’den sabahın erken saatlerinde yola çıktım sizi görmek için.” şeklinde konuştu.

“Bir mektup yazın kendinize”

Emre Özdemir kendi yazmış olduğu ‘Bir mektup yazıyorum kendime’ şiirini okuduktan sonra katılımcılara “Mektup yazın gençler. Hepiniz gurbette yaşıyorsunuz. Ailelerinize mektup yazın, şaşırtın onları. Sonra bir mektup da kendinize yazın. Yaşayamadıklarınızı yaşadığınız bir mektup yazın.” dedi.

Düşündüren ve aynı zamanda güldüren hikâyelerini anlatarak salonu dolduranlara keyifli anlar yaşatan Emre Özdemir, ocak ayında çıkacak olan ‘Sayfalar Arasında Adın’ adlı kitabı hakkında da “Çay tadında bir kitap. Dertleşeceğiniz bir kitap.” açıklamasında bulundu.

Ahmet Hamdi Tanpınar’dan ‘Bir adın kalmalı’, Timuçin Afşar’dan ‘Bana aşk şiirleri yazdırma artık’, Serkan Çağrı'dan ‘Ustam’ şiirlerini seslendiren Emre Özdemir, kendi kaleme aldığı şiirleri de katılımcılarla paylaştı.

KMÜ Sinema ve Tiyatro Öğrenci Topluluğu Başkanı Nurdagül Karaosmanoğlu’nun Emre Özdemir’e çiçek takdim etmesiyle dinleti sona erdi.