KMÜ’DE İDARİ PERSONELE HİZMET İÇİ EĞİTİM

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından 2015 yılı hizmet içi eğitim planı kapsamında gerçekleştirme görevlileri ile harcama yetkilisi mutemetlerine eğitim verildi.

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Konferans Salonunda gerçekleştirilen ve iki gün süren eğitimin açılış konuşmasını yapan Strateji Geliştirme Daire Başkanı Vedat Erdoğan, verilen eğitimin kamuda güncelliğini koruduğunu belirterek, “Başkanlık olarak mevzuat konusunda personelimizi bilgilendirmeye gayret ediyoruz. Bu eğitimin bütün personelimize faydalı olmasını diliyorum.” dedi.

Kamu Harcama ve Muhasebe Bilişim Sistemi

Strateji Geliştirme Daire Başkanı Vedat Erdoğan’ın ardından konuşan Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı Şube Müdürü Fatih Haklı, Kamu Harcama ve Muhasebe Bilişim Sistemi (KBS) kapsamında ödeme emri belgesi düzenlemesi, e-yolluk uygulaması ile maaş işlemleri, ek ders uygulaması, fazla çalışma, sosyal hak ve yardım, vekâlet ve ikinci görev uygulamaları, banka listesi aktarım işlemleri, yan ödeme cetvelleri ve kontrol işlemleri hakkında bilgi verdi.

Eğitimde mevzuat anlatımının ardından uygulamaya yer verildi. Program, eğitime katılan personelin sorularının cevaplanmasıyla sona erdi.