KMÜ’DE HENTBOL COŞKUSU

KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği 3. UNİKOP Spor Oyunları Hentbol Müsabakaları Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

KMÜ BESYO Spor Salonunda 10-11 Kasım tarihlerinde düzenlenen turnuvaya Aksaray, Karamanoğlu Mehmetbey, Niğde ve Selçuk Üniversitelerinin hentbol takımları katıldı. İlk gün oynanan maçlarda Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ile Selçuk Üniversitesi, ardından da Aksaray ve Niğde Üniversiteleri karşı karşıya geldi. İkinci gün karşılaşmalarında ise üçüncülük ve dördüncülük müsabakaları oynandı. Karşılaşmalar sonunda Aksaray Üniversitesi Hentbol Takımı turnuvayı lider olarak tamamladı.

Karşılaşmaların bitiminde KMÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Yıldırım, Genel Sekreter Ahmet Tüfekci, üniversite temsilcileri ve öğrencilerin katılımıyla ödül töreni düzenlendi.  Hentbol takımlarının temsilcilerine madalyaları ve katılım belgelerinin verilmesiyle tören sona erdi.

Turnuva sonunda oluşan sıralama şu şekilde: 1. Aksaray Üniversitesi, 2. Selçuk Üniversitesi, 3. Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, 4. Niğde Üniversitesi.