ÜNLÜ YAZAR SİNAN YAĞMUR KMÜ’DE OKUYUCULARIYLA BULUŞTU

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Sinema ve Tiyatro Öğrenci Topluluğu tarafından imza ve söyleşi günü düzenlendi. Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Konferans Salonunda gerçekleştirilen ve Ünlü Yazar Sinan Yağmur’un konuk olduğu söyleşiye KMÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Münir Oktay ile çok sayıda öğrenci katıldı.

“Tasavvuf halden anlamaktır”

Görmüş olduğu bir rüya üzerine Konya’ya yerleştiğini söyleyen Sinan Yağmur, öğrencilerle hayatına dair anılarını paylaşarak onlara önerilerde bulundu. Yazarlık hayatında tasavvufun önemli bir yeri olduğuna değinen Yağmur, sözlerini şöyle sürdürdü: “Tasavvuf halden anlamaktır. Muhabbet olmadan aşk olmaz. Yaptığınız her işi aşkla yapın ve insanlarla menfaat icabı arkadaşlık kurmayın. Yanınızda olan değil yaranızda olan, yaranıza gelen insanlardır gerçek dostunuz. Bu yüzden siz de insanlara güven verin.”

“Aşkın Gözyaşları ile yakaladığım başarı Allah’ın bir lütfu”

Aşkın Gözyaşları isimli kitaplarının, okuyucuları sayesinde son yılların en çok okunan kitapları arasına girdiğini dile getiren Sinan Yağmur, “Allah’ın muradını hesaba katarak çalışmamız ve gayret göstermemiz gerekiyor. Allah’tan gönülden istemeyi ve halktan beslenmeyi iyi bilin. Halk sizin için iyi bir aynadır.” dedi.

Aşkın Gözyaşları serisinin yazım ve basım aşaması hakkında öğrencilere bilgi veren Sinan Yağmur, yaşadığı zorluklara rağmen kitapları ile bu başarıyı yakalamış olmasının Allah’ın bir lütfu olduğunu söyleyerek, “Yazdığım her karakteri anlamak, onu yaşamak, hissetmek için o karakterlerin yaşadıkları yerlere gittim. Çünkü masa başında yazarlık yapılmayacağına inanıyorum.” şeklinde konuştu.

21 yıl öğretmenlik yaptığını belirten Sinan Yağmur, öğretmenlikten ayrılıp ayrılmamayı çok düşündüğünü ve sonunda bir karar verdiğini fakat tekrar öğretmenlik mesleğine geri döneceğini söyleyerek öğrencilerin yaşantısına dair merak ettikleri soruları yanıtladı.

Yazar Sinan Yağmur’un okuyucularının kitaplarını imzalamasının ardından etkinlik sona erdi.