KMÜ ÖĞRENCİSİNDEN AVRUPA ÜÇÜNCÜLÜĞÜ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencisi ve milli sporcu Tuğçe Demiş, karate branşında İstanbul’da düzenlenen Avrupa Şampiyonasında üçüncülük, Endonezya’da düzenlenen Dünya Şampiyonasında ise beşincilik elde etti.

KMÜ Beden Eğitimi Öğretmenliği birinci sınıf öğrencisi Tuğçe Demiş, karateye altı yaşında babasının desteği ile başladığını belirterek, “Bugünlere gelmemde ailemin büyük etkisi var. Kız kardeşlerim de benim gibi milli sporcu. Bu güne kadar pek çok şampiyonluk yaşadım ve 20’den fazla altın madalya kazandım. Şimdi de Avrupa üçüncülüğü ve dünya beşinciliği yaşadım. İnşallah bundan sonra çok daha büyük başarılara imza atarım.” dedi.

Endonezya’nın başkenti Cakarta’da düzenlenen Dünya Ümit Genç ve 21 yaş altı şampiyonasının ardından Karaman’a dönen milli sporcu Tuğçe Demiş, almış olduğu bu derecelerin Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi adına ilk başarısı olduğuna dikkat çekerek, “Bundan sonraki ilk hedefim Balkan Şampiyonasına ve Olimpiyatlara katılarak uluslararası alanda gerek ülkemi gerekse üniversitemi en iyi şekilde temsil etmek.” şeklinde konuştu.