KMÜ’DE ARALIK AYI İLK HAFTA ETKİNLİKLERİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) Aralık ayının ilk haftasında düzenlenecek etkinlikler belli oldu.

İletişim Ustalığı Zirvesi

Aralık ayının ilk etkinliği KMÜ Gençlik İnisiyatifi Öğrenci Topluluğu ile Dönüşüm Konağı isimli Başarı Psikolojisi Enstitüsü tarafından düzenlenen  ‘İletişim Ustalığı Zirvesi’ olacak. 2 Aralık Çarşamba günü başlayacak olan zirve 3 Aralık Perşembe günü de devam edecek. Zirve boyunca iletişim çeşitleri, genel iletişim stratejileri, insan tanıma sanatı, iletişimde yanılgılar, ego, ilüzyon ve zihin fitreleri ile iletişimde beden ve beklenti gibi birbirinden farklı konular işlenecek.

Bireysel ve kurumsal gelişimin yanı sıra yaşam kalitesini de arttırmayı amaçlayan zirveye kendisini yenilemek isteyen, mutlu ve başarılı olmak için gerekli iletişim becerilerini öğrenmek isteyen, kendini daha iyi tanıyarak daha sağlıklı iletişim kurmak isteyen herkes katılabilecek.

Birsen Akkaya, Funda Bilici, Sadiye Çağlar, Şafak Bayraktaroğlu, Şehlem Ertekin, Vildan Balcı, Yeşim Kartal gibi isimlerin konuşmacı olarak katılacağı ve iki gün boyunca devam edecek zirve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı (SKS) 2 nolu konferans salonunda saat 10’da başlayacak.

Demokrasinin Kayıp Halkası: Sosyal Zenginlik

3 Aralık Perşembe günü gerçekleştirilecek olan diğer bir etkinlik ise ‘Demokrasinin Kayıp Halkası: Sosyal Zenginlik’ konulu konferans olacak. KMÜ Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda düzenlenecek konferans saat 14’te başlayacak.

Düşünceler ve Kavramlar Semineri: İhsan

KMÜ İslami İlimler Fakültesi tarafından on beş günde bir düzenlenen Düşünceler ve Kavramlar başlıklı söyleşi dizisinde bu hafta ‘ihsan’ konusu irdelenecek. Fakülte Dekanı Prof. Dr. Halit Çalış’ın sunumuyla gerçekleştirilecek olan ve tüm personelin davetli olduğu seminer Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı VIP Salonda saat 15’te başlayacak.