KMÜ’DE ARALIK AYI İKİNCİ HAFTA ETKİNLİKLERİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) Aralık ayının ikinci haftasında düzenlenecek etkinlikler belli oldu.

7 Aralık Pazartesi

KMÜ’de haftanın ilk gününde üç farklı etkinlik gerçekleştirilecek. Bunlardan ilki KMÜ Toplum Gönüllüleri Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenecek olan ‘Kitap Okuma Etkinliği’ olacak. Etkinlik SKS girişinde saat 12’de başlayacak.

İkinci etkinlik ise Arama Kurtarma ve Doğa Sporları Öğrenci Topluluğu (KARDOS) ile Yunus Emre ve Hoşgörü Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenecek kan bağışı etkinliği olacak. Üç gün boyunca SKS Fuaye alanında bağışçılar kan bağışında bulunacak.

Son etkinlik ise Karaman Halk Sağlığı Müdürlüğünün düzenleyeceği ‘Gençler İçin Sağlık’ konulu panel olacak. Panel SKS 1 Nolu Konferans Salonunda saat 12.30’da başlayacak.

8 Aralık’ta İki Etkinlik

Salı günü Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen öğrencilerle buluşuyor. Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulunda düzenlenecek olan söyleşi 14’te başlayacak.

Aynı gün diğer bir etkinlik de Genç Girişimciler Öğrenci Topluluğunca düzenlenecek ‘Paramı Yönetebiliyorum’ isimli konferans olacak. Eğitmen Ahmet İhsan Demirci’nin öğrencilerle buluşacağı konferans, SKS 2 Nolu Konferans Salonunda saat 14’te başlayacak.

İnsan Haklarının Ulusal ve Uluslararası Alanda Korunması

9 Aralık Çarşamba günü iki etkinlik düzenlenecek. Bunlardan ilki İslami İlimler Fakültesi tarafından bu hafta beşincisi düzenlenen Hayata Dair Söyleşiler konulu etkinlik olacak. Hayatını Kur’an eğitimine adamış hafız eğiticisi Mehmet Ali Koçak’ın öğrencilerle buluşarak tecrübelerini paylaşacağı söyleşi, Mühendislik Fakültesi Konferans Salonunda saat 13.30’da başlayacak.

İkinci etkinlikte ise KTO Karatay Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Tuğba Bayraktar ‘İnsan Haklarının Ulusal ve Uluslararası Alanda Korunması’ konulu konferans ile öğrencilerin karşısında olacak. Genç Girişimciler Öğrenci Topluluğunun organize ettiği konferans, SKS 2 Nolu Konferans Salonunda saat 14’te başlayacak.

10 Aralık’ta Üç Etkinlik

Perşembe gününün ilk etkinliği Personel Daire Başkanlığı tarafından düzenlenecek olan Hizmet İçi Eğitim olacak. SKS 2 Nolu Konferans Salonunda gerçekleştirilecek eğitim, saat 08.15’te başlayacak.

İkinci etkinlik ise Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen “Dört Halife Döneminde Devlet Yönetimi” konulu söyleşi olacak. Doç. Dr. Ahmet Güzel’in öğrencilerle buluşacağı söyleşi, SKS 1 Nolu Konferans Salonunda 14.30’da başlayacak.

Üçüncü etkinlik ise bu yıl beşincisi düzenlenen Geleneksel Türk Okçuluğu semineri olacak. Arama Kurtarma ve Doğa Sporları Öğrenci Topluluğu (KARDOS) ile Yunus Emre ve Hoşgörü Öğrenci Topluluğu tarafından SKS 3 Nolu Konferans Salonunda gerçekleştirilecek etkinlik saat 14’te başlayacak.

Edebiyat ve İlim

Haftanın son gününde İslami İlimler Fakültesi tarafından ‘Edebiyat ve İlim’ konulu konferans düzenlenecek. Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bilal Kemikli’nin vereceği konferans, SKS 1 Nolu Konferans Salonunda saat 13.30’da başlayacak.