KMÜ ÖĞRENCİLERİ İNOVASYON HAFTASINA KATILDI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) öğrencileri Arzu Güven, Büşra Günoğlu, Elif Yayla, Erdi Doğay, Erhan Demircioğlu, İlyas Kılıç ve Muhittin Ünal Türkiye İhracatçılar Meclisinin (TİM) dört yıldır düzenlediği İnovasyon Haftası etkinliklerine katıldılar.

İstanbul Kongre Merkezi’nde Ekonomi Bakanlığı ile Türkiye’nin önde gelen firmalarının katkılarıyla düzenlenen programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da yer aldı.

“İnovasyon anlayışını genç beyinlere aşılamak”

Bu yılki sloganı ‘Sınırsız İnovasyon, Sınırsız Potansiyel’ olarak belirlenen İnovasyon Haftası etkinliklerinde konuşan TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, inovasyon anlayışını genç beyinlere aşılamak için öğrencileri etkinliğin merkezine koyacaklarını söyleyerek “İnovaTİM adını verdiğimiz ekibimizle birlikte şu ana kadar 51 ilde 110 üniversitedeki 25 bin öğrenciden başvuru aldık. Bu hedefimizi 81 ile çıkarmak istiyoruz.” dedi.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesini temsilen programa katılan İnovaTİM üyesi öğrenciler program boyunca Türk iş dünyasının önde gelen isimlerinin yanı sıra uluslararası alanda önemli çalışmalara imza atmış inovasyon gruplarıyla buluşurken bu alanda başarılı isimlerin tecrübelerinden yararlanma imkânı buldular.