KMÜ ÖĞRENCİLERİNDEN TAEKWONDODA BİRİNCİLİK

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (KMÜBESYO)   öğrencileri Fulden Gökalp ve Fuatcan Aldemir Konya’da düzenlenen Kulüpler Türkiye Taekwondo Şampiyonasında Türkiye birincisi oldular.

Selçuk Üniversitesi 19 Mayıs Spor Salonunda 58 kulüpten yaklaşık 900 sporcunun katıldığı şampiyonada müsabakalar tamamlandı. Turnuva sonunda 57 kiloda bayanlarda yarışan Fulden Gökalp ile erkekler 58 kiloda yarışan Fuatcan Aldemir Türkiye birinciliğine imza atarak KMÜ adına yeni bir gurur daha yaşattı.

Hedef Avrupa ve Dünya Şampiyonluğu

Gökalp ve Aldemir kazandıkları başarıdan dolayı mutlu olduklarını ve 09-13 Ocak 2016 tarihleri arasında yapılacak olan Büyükler Türkiye Taekwondo Şampiyonasına daha hırslı bir şekilde hazırlandıklarını belirttiler. Büyükler Türkiye Taekwondo Şampiyonasında da şampiyonluk elde edip 2016 Avrupa Şampiyonasına katılmak ve buradan iyi bir derece almak istediklerini belirten Gökalp ve Aldemir, ayrıca nisan ayında yapılacak olan Üniversiteler Türkiye Taekwondo Şampiyonasında yine derece elde edip Üniversiteler Dünya Taekwondo Şampiyonasına isimlerini yazdırmayı hedeflediklerini söylediler.