KMÜ’LÜ MUSTAFA GÖKSEL TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğrencisi Mustafa Göksel, Türkiye Atletizm Federasyonunun (TAF) Aroma AŞ işbirliğiyle düzenlediği 9. Aroma Akseki Dağ Koşusu yarışında Türkiye ikinciliği elde etti.

İtalya’da Ülkemizi Temsil Edecek

Antalya’nın Akseki ilçesinde düzenlenen koşuda Karaman’ı ferdi kategoride temsil eden KMÜ öğrencisi Mustafa Göksel, 34.05’lik derecesiyle Türkiye ikincisi oldu. 217 sporcunun katıldığı koşuda Mustafa Göksel elde ettiği ikincilikle 2 Temmuz’da İtalya’da düzenlenecek olan Avrupa Avrupa Dağ Koşusu Şampiyonası'nda ülkemizi temsil etmeye hak kazandı.

“Hedefim şampiyon olmak”

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde eğitim hayatına başladığı günden bu yana gerek bireysel gerekse takım olarak çeşitli başarılara imza attığını söyleyen Mustafa Göksel, “Geçtiğimiz günlerde düzenlenen ve Avrupa Şampiyonasına katılmak adına benim için büyük önem taşıyan yarışta ikincilik elde ederek hedefime bir adım daha yaklaştım. Şimdiki en yakın hedefim İtalya’da düzenlenecek olan Avrupa şampiyonası. Burada da gerek üniversitemi gerekse ülkemi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum. Hedefim elbette ki şampiyon olmak. Çünkü bu amaçla yoğun bir çalışma döneminden geçtim ve kendimi bu başarıya hazır hissediyorum. Allah izin verirse bu şampiyondan da alnımın akıyla çıkacağımı düşünüyorum.” dedi.