KMÜ, TANITIM FUARINDA ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Karaman Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından ikincisi düzenlenen Üniversite Tanıtım Fuarına katıldı.

Karaman Güzel Sanatlar Lisesi Spor Salonunda 15 üniversitenin katılımıyla gerçekleştirilen fuarı KMÜ Eğitim Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Münir Oktay, Genel Sekreter Ahmet Tüfekci, İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, davetliler ve öğretmenlerin yanı sıra üç bine yakın öğrenci ziyaret etti.

Programın açılış konuşmasını yapan Karaman Kent Konseyi Başkanı Ali Konukseven fuarda emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Üniversite tanıtım fuarı öğrencilerimizin hayatları ile ilgili önemli kararlar almaları açısından büyük önem taşıyor. Umarım öğrencilerimiz için faydalı bir etkinlik olur.” dedi.

Ali Konukseven’in ardından konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu ise “Öğrencilerimizi, hayalini kurdukları üniversitelerle buluşturmak istedik ve böyle bir organizasyona ev sahipliği yaptık. Rehberlik Araştırma Merkezi yöneticilerinin yoğun gayretleri ve ilgili birimlerimizin emekleriyle birçok güzide üniversitemizi bir araya getirdik. Bu çalışmanın oluşmasında emeği geçen idareci ve öğretmenlere ayrı ayrı teşekkür ediyor, öğrencilerimize başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Açılış töreninin ardından il protokolü ve öğrenciler üniversite stantlarını gezerken üniversite temsilcileri de kurumlarını tanıtma imkânı buldular. Üniversiteye hazırlanan adayların tercihlerini yaparken doğru karar vermelerine yardımcı olmak amacıyla düzenlenen fuarda öğrenciler, üniversitelerle aynı ortamda buluşmanın yanı sıra kendilerine verilen tanıtıcı dokümanlarla yükseköğretim kurumları ve eğitim olanakları hakkında merak ettikleri konuları öğrenme şansı yakaladılar.

Karaman Üniversite Tanıtım Fuarında Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesini Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi personeli temsil ederken fuar üniversite temsilcilerine katılım belgesi verilmesiyle sona erdi.