KMÜ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİNDE PROJE SAHİPLERİNE TEŞEKKÜR BELGESİ VERİLDİ

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Mühendislik Fakültesine Dekan Vekili olarak yeniden atanan Prof. Dr. Ahmet Yıldırım fakültenin akademik personeli ile toplantı yaparak yürüttükleri TÜBİTAK projeleriyle KMÜ’nün Türkiye 11'incisi olmasına verdikleri katkıdan dolayı proje sahiplerine teşekkür belgesi takdim etti.

“Elde edilen bu başarı hepimizin ortak başarısıdır”

Dekan V. Prof. Dr. Ahmet Yıldırım toplantıda yaptığı konuşmada, “Üniversitelerin gerçek değerlendirilmeleri bağımsız kişi veya kuruluşlarca yapılan ölçümlerin sonucuna göre şekillenir. Daha sekiz yaşında olan üniversitemizin akademik teşvik sıralamasında Türkiye 17'ncisi ve TÜBİTAK-ARDEB projeleri sıralamasında Türkiye 11'incisi olması üzerinde konuşulması gereken gerçekçi değerlendirmelerdir. Akademik teşvik sıralamasında fakültemizin Türkiye 7'ncisi olması ise ayrı bir gurur kaynağıdır. Tüm bunlar sizlerin ve diğer akademik birimlerimizde çalışan hocalarımızın ortak başarısıdır. Tabii bu başarının bir ekip çalışması olduğunu unutmamamız gerekir. Hocalarımızın yanında idari kadromuzun, öğretim elemanı arkadaşlarımızın ve öğrencilerimizin de katkılarını takdir ediyor, hepsine teşekkür ediyoruz" dedi.

“Ülkemizi daha ileri seviyelere taşımanın gayreti içerisinde olmalıyız”

Prof. Dr. Yıldırım daha sonra gündeme dair bazı değerlendirmelerde bulunarak konuşmasını şöyle sürdürdü: “Üniversite çalışanları olarak bizler daha çok çalışarak, işlerimizi en iyi şekilde yaparak ve ümitsizlik veya karamsarlık gibi durumlara düşmeyerek ülkemizi daha ileri seviyelere taşımalıyız. Bunun için sizlerin daha çok proje üretmesini, sanayi kuruluşlarımızla olan diyaloglarınızı artırmanızı ve katma değer yaratacak projelere yönelmenizi bekliyoruz. Büyük ve yeni Türkiye idealimize ulaşmak için biz, sabahtan akşama kadar çalışıp, işini elinden geldiği kadar iyi yapıp ve daha sonra evine dönüp gönül huzuru içinde uyuyan insanlar olamayız. Böyle insanlar istemiyoruz. Aksine bizler, sabahtan akşama kadar çalışıp, işimizi elimizden geldiği kadar iyi yaptıktan sonra akşam evimize döndüğümüzde ‘ben bu işi nasıl daha iyi yapardım’ diye gece yatağında uykusu kaçan insanlar olmalıyız. Böyle insanlar yetiştirmeliyiz. Ülkemiz ancak böyle insanlar elinde büyüyecek ve ilerleyecektir.”

Toplantı TÜBİTAK projesi yürütücülerine teşekkür belgelerinin takdimi ile son buldu.