KMÜ, KONYA’DA ÜNİVERSİTE TANITIM FUARINA KATILDI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Educaturk tarafından Konya’da düzenlenen Üniversite Tanıtım Fuarı’na katıldı.

Konya Dedeman Otel’de 17-18 Kasım tarihlerinde 26 üniversitenin katılımıyla gerçekleştirilen tanıtım fuarını 100 farklı eğitim kurumundan 10 bine yakın öğrenci ziyaret etti.

İki gün süren tanıtım günlerinde öğrenciler, üniversitelerle aynı ortamda buluşmanın yanı sıra kendilerine verilen tanıtıcı dokümanlarla yükseköğretim kurumları ve eğitim olanakları hakkında merak ettikleri konuları öğrenme şansı elde ettiler.

Yabancı Uyruklu Öğrencilerden KMÜ’ye Büyük İlgi

Fuara gelerek üniversiteler hakkında bilgi edinmek isteyen öğrenciler arasında yabancı uyruklu öğrenciler de yer aldı. KMÜ’ye her yıl rekor başvuruda bulunan yabancı uyruklu öğrenciler KMÜ standına da yoğun ilgi gösterdiler. Üniversitede öğrenim gören arkadaşları sayesinde KMÜ hakkında bilgi sahibi olduklarını belirten yabancı uyruklu öğrenciler tercihleri arasında KMÜ’nün de yer alacağını söylediler.

Üniversite Tanıtım Fuarı’nda Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesini Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi personelleri Ayşegül Yıkılmaz, Özlem Barçın, Mahmut Tanrıverdi ve Murat Beyaz temsil etti.