KMÜ REKTÖRÜ PROF. DR. SABRİ GÖKMEN'İN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Rektör Gökmen, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milli mücadelenin ardından Cumhuriyetimizin ilk ve en önemli okuma-yazma seferberliğini 24 Kasım 1928'de başlatmış; insanımıza vatan, millet, ülke sevgisi, birlikte yaşama ahlakı ve çalışma kültürü aşılayan yüksek ideallere sahip öğretmenlerimiz sayesinde ülkemiz kayda değer mesafeler almıştır.

Günümüzde de örnek davranışlarıyla topluma yön veren, her iklim ve coğrafyada, en zor şartlarda bile görevlerini özveriyle devam ettiren öğretmenlerimiz; gençleri  özgün ve bilimsel düşünebilen, evrensel ilkelere saygılı, milli ve manevi değerlere sahip bireyler olarak yetiştirmek için ülkemizin dört bir yanında canla başla çalışmaktadırlar.

Anadolu'nun her köşesinde görevlerini layıkıyla yerine getirmeye çalışan bütün öğretmenlerimizin ve öğretim elemanlarımızın 24 Kasım Öğretmenler Gününü en içten dileklerimle kutluyor, kendilerine minnet ve şükranlarımı sunuyorum."