KMÜ REKTÖRÜ PROF. DR. MEHMET AKGÜL’ÜN 15 TEMMUZ MESAJI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Rektör Akgül yayımlanan mesajda şu ifadelere yer verdi: “15 Temmuz 2016 tarihinde vatanımıza, bayrağımıza, birlik ve beraberliğimize kasteden FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü ve işbirlikçileri tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişimini, bu hain darbe girişimine kalkışanları, yardım yataklık edenleri ve tüm işbirlikçilerini şiddetle kınıyoruz.

Milletimiz tarihin her döneminde olduğu gibi 15 Temmuz gecesinde de vatan sevgisini imanının gereği olarak müşahhas hale getirmiş, istikbalini kendisinin belirleyeceğini, manda ve himayenin asla kabul edilemeyeceğini onurlu direnişi ile bir kez daha kararlı bir şekilde tüm dünyaya göstermiştir. 15 Temmuz'un sene-i devriyesi münasebetiyle egemenlik hakkına, devletinin bağımsızlığına, demokrasiye omuz omuza vererek sahip çıkan, öncelikle şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyor ve başta Başkomutan Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, asker ve polisimizi, milletimizin her bir ferdini kutluyorum.”