KARAMAN'DA KIRSAL KALKINMA İÇİN ÖNEMLİ ADIM

Karaman, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nu ağırladı. Bir dizi ziyaret ve temel atma töreni için Karaman'a gelen Bakanlar Elvan ve Eroğlu'nu Vali Fahri Meral, Milletvekilleri Dr. Recep Şeker ve Recep Konuk, İl Garnizon Komutanı Per. Albay Yurdakul Kazım Türkmen, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül ile vatandaşlar karşıladı.

İlk olarak Karaman Valiliğini ziyaret eden Bakanlar Elvan ve Eroğlu, burada önce basın mensuplarıyla toplantı yaptı, sonrasında muhtarlar ve çiftçilerle biraraya geldiler. Ardından Karaman Belediyesi ve AK Parti İl Teşkilatını ziyaret eden Bakanlar, buradan Lütfi Elvan Fuar ve Kongre Merkezine geçerek toplam bedeli 120 milyon lira olan sekiz tesisin temel atmasını gerçekleştirdiler.

Bakanlar, protokol üyeleriyle birlikte düğmeye basarak kırsal kalkınma için büyük önem arz eden Ermenek Kazancı Barajı ve Sulaması, Sarıveliler Akbendi Barajı ve Sulaması, Merkez Yılangömü Göleti ve Sulaması, Merkez Taşkale Göleti Sulaması, Başyayla Üzümlü Göleti ve Sulaması, Merkez Yollarbaşı Göleti ve Sulaması ile Ermenek Zeyve Köyü Taşkın Koruma Tesisi’nin temelini attılar.

Köylülere kredi sertifikalarının dağıtılmasıyla tören sona erdi.