KMÜ, AFYONKARAHİSAR’DA ÜNİVERSİTE TANITIM FUARINA KATILDI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Educaturk tarafından düzenlenen Afyonkarahisar Üniversite Tanıtım Fuarı’na katıldı.

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ev sahipliğinde düzenlenen fuarın açılışını AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak ve Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Musa Dinçgez yaptı. Rektör Solak ile Müdür Yardımcısı Dinçgez ve beraberindeki heyet daha sonra üniversite stantlarını ziyaret ederek üniversite temsilcileri ve öğrencilerle bir süre sohbet etti.

İki gün süren fuara 5 devlet üniversitesinin yanı sıra 10 vakıf üniversitesi katılırken Afyonkarahisar merkez ve ilçelerdeki 85 farklı liseden 5 binin üzerinde öğrenci fuarı ziyaret etti.

Rehber öğretmenleriyle birlikte fuara katılan öğrenciler, üniversite temsilcileri ile birebir görüşerek üniversitelerin akademik ve fiziki olanakları hakkında bilgi edindiler. Üniversite temsilcileri de dağıttıkları tanıtım materyalleri eşliğinde öğrencileri aydınlattılar.

Afyonkarahisar'da düzenlenen fuarda Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesini Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi personelleri Mahmut Tanrıverdi ve Murat Beyaz temsil etti.