KKMYO'DA MEVLİT PROGRAMI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulu Aktif Gençler Topluluğu (AGT) tarafından “Hoşgeldin Efendimiz” adlı kandil programı düzenlendi.

Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda gerçekleştirilen programa, Belediye Başkanı Ali İhsan Alanlı, Yüksekokul Müdürü Öğr. Gör. Abdulbaki Pınar, Öğrenci Toplulukları Başkanı Ferhat Tuncay Ceynaklı, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Program, AGT Başkanı Muhammed Özcan’ın açılış konuşması ile başladı. Özcan konuşmasında “Topluluğumuzun ilk etkinliğinin böyle anlamlı ve güzel bir kandil programında olması nedeniyle şahsım ve topluluğum adına ayrı bir huzur ve mutluluk duyuyorum. Topluluğumuz yapacağı diğer faaliyetlerde de milli birlik ve beraberlik kavramını pekiştirerek sosyal sorumluluk bilincini artırmak için hareket edecektir.” şeklinde duygularını ifade etti.

Mevlid Kandili nedeniyle düzenlenen programda Kuran-ı Kerim tilaveti, dua, şiir dinletisi ve bendir eşliğinde söylenen ilahilerle duygu dolu anlar yaşandı.

Programın son bölümünde KMÜ İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Demir kürsüye çıkarak, Mevlid Kandilinin anlam ve önemine vurgu yaptı, ayrıca gençliğin değerinin iyi bilinmesi gerektiğini söyledi. Program karanfil dağıtımı ve ikramların ardından sona erdi.