KMÜ BESYO VE TOKİ ANADOLU LİSESİ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (KMÜ BESYO) ile TOKİ Anadolu Lisesi arasında "Sosyal ve Bilimsel İşbirliği" protokolü imzalandı.

KMÜ Rektörlük Makamında gerçekleştirilen protokol imza töreninde konuşan KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, eğitim-öğretimin her alanında işbirliklerine açık olduklarını belirterek protokolün hayırlı olmasını diledi.

KMÜ BESYO Müdürü Prof. Dr. Fevzi Kılıçel ve TOKİ Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Baştuğ'un imzasıyla yürürlüğe giren protokol, BESYO öğretim elemanlarının lise öğrenci ve velileri ile öğretmenlerine belirli konularda sunumlar yapmasını, bilimsel seminer ve konferanslar vermesini; öğrencilerin meslek seçimlerine destek olmak amacıyla üniversiteye tanıtım ziyaretleri düzenlenmesini; üniversitenin laboratuvar, internet erişim merkezi, kütüphane, spor salonu ve konferans salonu gibi alt yapı imkânlarından lise öğrencilerinin bireysel ya da grup halinde etkin bir şekilde yararlanmasını, öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerine yönelik ortak programlar hazırlanmasını öngörüyor.

"Sosyal ve Bilimsel İşbirliği" protokolü 18 ay boyunca geçerli olacak.