KMÜ, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’I AĞIRLADI

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Karaman 6. Olağan Kongresi ve toplu açılış törenine katılmak için Karaman’a geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Karaman’daki ilk durağı Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisini taşıyan helikopterin üniversitenin yeni yapılan stadına inmesiyle birlikte burada Karaman il protokolü tarafından karşılandı. KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül’ün de yer aldığı karşılama töreninin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan KMÜ Kapalı Spor Salonuna geçerek Karaman 6. Olağan Kongresine katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan buradaki konuşmasının ardından ikinci durağı olan Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanında düzenlenen törene katıldı. Erdoğan burada da içerisinde KMÜ Edebiyat Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Merkezi Kütüphane, 15 Temmuz Konferans Salonu, Yüzme Havuzu, Eski Meslek Yüksekokulu alanı çevre düzenlemesinin de yer aldığı toplam değeri 1 milyar 259 milyon lira olan 170 tesisin açılışını gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, temaslarının ardından Jandarma Alay Komutanlığında düzenlenen uğurlama töreni ile Karaman’dan ayrıldı.