MALEZYALI ÖĞRETİM ELEMANLARI KMÜ VE KARAMAN’A HAYRAN KALDI

Mevlana Değişim Programı kapsamında Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesine (KMÜ) gelen Malezya Teknoloji Üniversitesi Öğretim Elemanları Dr. Asnul Dahar Bin Minghat ile Dr. Rozaimi Che Hasan iki hafta süren akademik faaliyetlerinin ardından Karaman’dan ayrıldı.

Dr. Asnul Dahar Bin Minghat ile Dr. Rozaimi Che Hasan, Karaman’da bulundukları süre içinde akademik faaliyetlerin yanı sıra iki üniversite arasındaki işbirliğinin arttırılması üzerine görüşmelerde bulundular. Bu kapsamda KMÜ Erasmus+ Koordinatörü ve Uluslararası İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nezahat Ekici'yi de ziyaret eden heyet, anlaşmaların kapsamının genişlemesi, yeni anlaşmalar imzalanması ve değişim sayılarının daha yukarılara çıkarılması konusunda görüş birliğine vardılar.

Eğitim Fakültesi ve Mühendislik Fakültesinde faaliyetlerde bulunan Dr. Asnul Dahar Bin Minghat ile Dr. Rozaimi Che Hasan, üniversitenin kendilerine sunduğu imkânlardan ve ilgiden dolayı memnuniyetlerini dile getirerek üniversite yönetimine teşekkür ettiler.

Geçtiğimiz yıl da Proje Tabanlı Mevlana Değişim Programı kapsamında KMÜ’ye gelen Dr. Asnul Dahar Bin Minghat, Karaman'ın ve üniversitenin kendisi için artık ikinci bir ev olduğunu ve gelecek dönemlerde tekrar ziyarette bulunacağını söyledi.

Karaman’daki çalışmalarını tamamlayan Dr. Asnul Dahar Bin Minghat ile Dr. Rozaimi Che Hasan’a, Mevlana Değişim Programı Kurum Koordinatörü Doç. Dr. Murat Yıldız tarafından katılım sertifikaları takdim edildi.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesine Malezya’dan ikinci kez heyet geldiğine dikkat çeken Doç. Dr. Murat Yıldız, kültürel ve sosyal olarak birbirine yakın olan bu iki ülke üniversitesi arasındaki ilişkilerin daha da güçlenmesini ve Malezya Teknoloji Üniversitesinden daha fazla misafir öğretim elemanı ve öğrenci ağırlamak istediklerini belirtti.