KMÜ ÖĞRENCİLERİNDEN SAĞLIKLI YAŞAM ETKİNLİĞİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Beden Eğitimi ve Spor Araştırmaları Öğrenci Topluluğu tarafından ‘sağlıklı yaşam için hareket et’ temalı etkinlik düzenlendi.

Bir alışveriş merkezinde düzenlenen etkinliğe öğrencilerin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Karaman halkının yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte öğrenciler ve vatandaşlar hem eğlendiler hem de spor yapma fırsatı yakaladılar.

Beden Eğitimi ve Spor Araştırmaları Öğrenci Topluluğu Akademik Danışmanı Doç. Dr. Murat Tekin etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Sağlıklı yaşam konusunda yalnızca öğrencilerimizi değil, Karaman halkını da bilinçlendirmeyi amaçladığımız için etkinliğimizi böyle bir alışveriş merkezinde yapmayı uygun bulduk. Bugün burada fiziksel aktivite, jimnastik ve dans gösterilerinin yanı sıra katılımcıların vücut kütle indeksi hesaplanarak sağlıklı yaşam konusunda katılımcılara bilgi verdik. Etkinliğin tamamı düşünüldüğünde amacımıza ulaştığımızı söyleyebilirim. Vatandaşlarımızın bundan sonraki yaşantılarında kendi sağlıklarının yanında çocuklarının ve çevrelerindekilerin sağlıklarına da daha duyarlı olacaklarını düşünüyorum.  Etkinliğimizin düzenlenmesinde emeği geçen ve katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.