KARAMAN YÜKSEKÖĞRETİM TANITIM GÜNLERİ BAŞLADI

Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Unilook Türkiye işbirliğiyle düzenlenen Yükseköğretim Tanıtım ve Tercih Günleri başladı.

Üniversiteye hazırlanan adaylara yönelik olarak Lütfi Elvan Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen Tanıtım ve Tercih Günleri'nin açılışında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, "Tanıtım ve Tercih Günleri sayesinde öğrenciler, fuara katılan üniversitelerin akademik, sosyal ve kültürel imkanlarını, eğitim olanakları ile başarılarını daha yakından tanıma fırsatı bularak üniversite tercihleri ile ilgili daha bilinçli hale gelecekler." dedi. 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine giden yolda bu günün gençlerine önem verdiklerini belirten Kuntoğlu, tüm katılımcılara teşekkür ederek sözlerine son verdi.

Açılış konuşmasının ardından protokol üyeleri ve davetliler, katılımcı üniversitelerin stantlarını gezerek üniversite temsilcilerinden bilgi aldılar.

15 üniversitenin katıldığı Tanıtım ve Tercih Günleri'nde Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinin (KMÜ) standı da yoğun ilgi gördü. Öğrenciler, merak ettikleri soruları üniversite temsilcilerine sorarken kendilerine verilen dokümanlardan da bilgi edinme şansı elde ettiler.

Üniversiteler ile üniversiteye hazırlanan adayları buluşturan Yükseköğretim Tanıtım ve Tercih Günleri, iki gün boyunca devam edecek.