REKTÖR AKGÜL’DEN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Rektör Akgül, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“İstiklal mücadelemizi zaferle sonuçlandırdığımız, aziz milletimizin vatanını, bayrağını ve istikbalini canı pahasına koruyacağını tüm dünyaya bir kez daha gösterdiği şanlı zaferimizin 96. yıldönümüne ulaşmanın gururunu yaşıyoruz.

İstiklalimize ve istikbalimize karşı yapılan saldırılar karşısında milletimizin göstermiş olduğu direniş sonucunda kazanılan bu zafer, ülkemiz için yeniden dirilişin bir simgesi olmasının yanı sıra dünya üzerindeki esaret altında yaşayan diğer milletlere de eşsiz bir örnek olmuştur.

Ülke olarak tarih boyunca bağımsızlığımıza, milli birlik ve beraberliğimize kast eden mihraklar bugün de farklı yöntemlerle, terörle, siyasi ve ekonomik baskılarla bu fütursuz davranışlarını sürdürmektedirler. Fakat milletimiz her zaman olduğu gibi bugün de kenetlenerek hiçbir yaptırıma, baskıya ve fevri davranışa boyun eğmeyip kirli oyunlar karşısındaki onurlu duruşunu sürdürmeyi devam ettirmektedir.

Bu vesileyle, ulusumuzun bağımsızlığını kazanmasındaki mihenk taşlarından birisi olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle anıyorum.”