NALINCILAR EVİ KMÜ’YE KAPILARINI AÇTI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörlüğü ile Karaman Belediyesi arasında ‘Nalıncılar Evi’nin üniversiteye tahsisi konusunda protokol imzalandı.

Restorasyonu Karaman Belediyesi tarafından yapılan ‘Nalıncılar Evi’nin üniversiteye tahsisini içeren protokolün imza töreninde KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül ile Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan’ın yanı sıra KMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Birol Üner de yer aldı.

Protokol ile ilgili detayları paylaşan KMÜ Rektörü Akgül, “Karaman Kalesi içerisinde yer alan Nalıncılar Evi, KMÜ öğrencileri ve personelinin kültürel faaliyetlerinde kullanılmak ve bünyesinde kurulan araştırma ve uygulama merkezlerinin faaliyetlerini yürütmek üzere Karaman Belediyesi tarafından 3 yıllığına üniversitemize tahsis edildi. Bu süreçte Nalıncılar Evi’nin her türlü ihtiyacı üniversitemiz tarafından karşılanacak. Kültürel değerlere sahip çıkarak tarihimizin gelecek nesillere aktarılması için özveride bulunan Belediye Başkanımız Ertuğrul Çalışkan’a teşekkür ediyor, her iki taraf içinde protokolün hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.