YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLER DOSTLUK MAÇINDA BULUŞTU

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARDİL) bünyesinde eğitim görmekte olan yabancı uyruklu öğrenciler dostluk maçında bir araya geldiler.

Yabancı uyruklu öğrencilerin kendi aralarında kaynaşmalarını sağlamak ve üniversiteye uyumlarını kolaylaştırmak amacıyla düzenlenen maç, öğrencilerin tatlı bir rekabetine sahne oldu.

KARDİL Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Kemal Göz, maçın ardından değerlendirmede bulunarak, “11 farklı ülkeden 85 yabancı öğrenci ile Türkçe öğretimini sürdürmekteyiz. Öğrencilerimize ülkemizde, Türk dilinin başkenti Karaman’da daha verimli ve eğlenceli bir eğitim verebilmek amacıyla çaba göstermekteyiz. Onların bu tip sosyal faaliyetler içinde yer almaları gerek kendi aralarındaki kaynaşmaları gerekse üniversitemize, ilimize ve ülkemize alışmaları için büyük bir önem taşıyor. İlerleyen zamanlarda yine bu tip etkinliklerle eğitimimizi daha zevkli hale getirmek ve öğrencilerimizi yabancı oldukları bu şehirde mutlu etmek için gayret göstermeye devam edeceğiz.” dedi.