‘CAN VEREN PERVANELER’ KONFERANSI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Adem Öğrenci Topluluğu tarafından ‘Can Veren Pervaneler’ konulu konferans düzenlendi. Av. Hayati İnanç’ın konuşmacı olarak katıldığı konferans, Adem Öğrenci Topluluğu Başkanı M. Erkam Muşta’nın açılış konuşması ile başladı.

“Hayranlık verici olan hayatı hayret içerisinde yaşıyoruz”

Av. Hayati İnanç, Divan edebiyatından örnekler sunduğu ‘Can Veren Pervaneler’ isimli keyifli konferansa daha önce yapmış olduğu ‘sokak lambası’ radyo yayınından anılarını anlatarak başladı.

Av. İnanç, “Hayatım boyunca öğretilmek istenen bilgileri değil, öğrenmek istediğim bilgileri tercih ettim ve öğrendim. Sürekli ezber yapıyorum. İlgi varsa bilgi mutlaka vardır. Meraklı ve ilgili olmalısınız. İstanbul’da bulunan kütüphanelere mutlaka gidin, gidemezseniz bile yerini öğrenin. Yabancı birisi gelip size sorduğu zaman yerini bile bilmiyorum demeyin." dedi.

"Hayranlık verici olan hayatı hayret içerisinde yaşıyoruz." diyen İnanç, insanların çağımızda teknoloji karşısında putlaştığını ve adeta ona tapar duruma düştüğünü ifade ederek sözlerini; "Unutmayın en büyük öksüzlük köksüzlüktür. Bol bol kitap okuyun, araştırın. Köklerimize sahip çıkmalıyız. Mutluluğun formülü Allah’ı ve ölümü unutmamaktan geçiyor.” şeklinde tamamladı.

Konferans, plaket takdiminin ardından sona erdi.