HAZ DUYARAK ÇALIŞMA YÖNTEMİ ANLATILDI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) Üniversiteli Aktif Gençler Öğrenci Topluluğu tarafından ‘Çalışma Hayatı’ konulu konferans düzenlendi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan konferans, Aktif Gençler Öğrenci Topluluğu Başkanı Muhammet Özcan’ın açılış konuşmasıyla devam etti.

“Güven tek kullanımlıktır”

Çok sayıda öğrencinin ilgi odağı olan Eğitmen ve Yazar Erim Hısım eğlenceli slayt sunumu ile sohbet havasında bir konferans gerçekleştirdi. Eğitmen Hısım öğrencilere kaytarma, sosyal kaytarma, çalışma hayatındaki kişilerin işlerini nasıl kurduklarını ve güven duygusunu anlattı.

İnteraktif bir sunum gerçekleştiren Hısım, “Haz duyarak çalışmak, eğlenmek önemli. Eğer siz sevdiğiniz işi yaparsanız hayat boyu çalışmak zorunda kalmazsınız. Çözüm kendinizde, maaş için değil sizi tatmin eden şeyler için çalışın.” dedi.

“Güven tek kullanımlıktır.” diyen Eğitmen Hısım, “Çalışma hayatında yer edinmek için güvenilir olmalısınız. Yanlışın sayısı değil oranı önemlidir. Tabi niyet de önemli; yanlışı kabul edip özür dileyebiliyorsanız sorun yok. Çalışma arkadaşlarınıza güvenirseniz hayatınız boyunca çok mutlu olursunuz.” şeklinde konuştu.

Konferans, öğrencilerle güven temalı tabure oyununun ardından plaket takdimi ile sona erdi.