KMÜ EDEBİYAT FAKÜLTESİ DERGİSİ YAYINDA

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) bilimsel dergilerine bir yenisini daha ekledi. Kısa adı EFAD olan Edebiyat Fakültesi Dergisi, aralık ayında yayımlanan ilk sayısıyla akademik yayınlar arasında yerini aldı.

Sosyal bilimler alanında özgün ve derleme bilimsel araştırma makalelerine yer veren dergi, ulusal akademik ve hakemli bir dergi olarak elektronik ortamda araştırmacıların beğenisine sunuldu.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi adına derginin sahibi olan Rektör Prof. Dr. Mehmet Akgül, Edebiyat Fakültesi Dergisi EFAD'ın Karaman’ın tarihine, kültürüne ve sosyal hayatına katkıda bulunacağına, aynı zamanda Sosyal Bilimlere yönelik araştırmalara yeni bakış açıları ve yaklaşımlar kazandıracağına inandığını belirterek "Üniversitemizi diğer üniversiteler arasında farklı kılan ve önem verdiğimiz temel alanlardan biri de dildir. Türk dilinin başkenti olan Karaman’da başta Türk Dili ve Edebiyatı olmak üzere İngiliz Dili, Arap Dili, Alman Dili, Çin Dili, Fars Dili, Rus Dili ve bu dillerin edebiyatlarıyla ilgili bilimsel çalışmaların yanı sıra Tarih, Sanat Tarihi, Coğrafya, Felsefe, Sosyoloji, Arkeoloji gibi pek çok sosyal bilim alanında dergimizin faaliyet gösterecek olmasını üniversitemizin hedeflerine ulaşmasına yapacağı katkılardan dolayı oldukça önemsiyor, dergimizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum." dedi.

Editörlüğünü Prof. Dr. Hüseyin Muşmal'ın yürüttüğü EFAD, araştırma makalelerinin yanında bilimsel kitap incelemelerine ve bilimsel haberlere de sayfalarında yer verecek. Haziran ve aralık aylarında olmak üzere yılda iki kez bilim camiasıyla buluşacak olan dergiye http://kmu.edu.tr/efad adresinden ulaşılabilir.