KMÜ’DE KURUMSAL DIŞ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) ‘Kurumsal İç Değerlendirme Raporu ve Dış Değerlendirme Toplantısı’ düzenlendi.

Üniversitenin akademik ve idari personelinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını yapan KMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercan Oktay, toplantının hayırlı olması temennisinde bulunarak katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti.

Prof. Dr. Ercan Oktay’ın açılış konuşmasının ardından KMÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Enes Gök’ün sunumu ile üniversite personeline kurum iç değerlendirme raporu bileşenleri ve 2019 yılı içerisinde üniversitemizde gerçekleştirilecek olan kurumsal dış değerlendirme aşamasına ilişkin bilgilendirmelerde bulunuldu.

Doç. Dr. Gök, toplantıya katılan üniversite personeline; yükseköğretim kalite güvence sistemi, iç ve dış değerlendirme uygulamaları, kalite politikası çerçevesinde üniversite bünyesinde yapılması gerekenler ile bu süreçte akademik ve idari personele düşen sorumluluklar hakkında bilgiler aktararak, “Kalite güvence sistemi, üniversitemizin stratejik plan unsurlarından beslenmektedir. Kalite kültürü, üniversitenin çay ocağında çalışan personelden en üst yöneticimize kadar bütün kademede uygulanması gereken bir politikadır.  Kurumun hesap verilebilirliği açısından yapılan bu toplantılar kalite çalışmalarının paydaşları ile paylaşılmasını sağlıyor. Kurum içinde yapacağımız tüm değerlendirmelerde sizlerin katılımına önem veriyoruz.” şeklinde konuştu.