KMÜ ÖĞRENCİLERİ ABDULLAH YILDIZ'IN NAMAZ KİTABINI ELE ALDI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) İlim ve Medeniyet Öğrenci Topluluğu tarafından ‘Zaman, Mekan, Şahsiyet’  okumaları adı altında kitap tahlili gerçekleştirildi.

KMÜ Yunus Emre Kültür ve Sanat Evinde  düzenlenen etkinlikte Abdullah Yıldız'ın 'Namaz' kitabı ele alındı. Moderatörlüğünü İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyelerinden Dr. Ögr. Üyesi Murat Gök'ün yaptığı okuma programına çok sayıda öğrenci katıldı.

Dr. Öğr. Üyesi Murat Gök kitap hakkında "Kitabımızın yazarı  Abdullah Yıldız, gayretli bir insan. Bu kitap yazarımızın 1991'de 37 yaşında yazmış olduğu kitabı. Kitabın 29'uncu baskısı; oldukça fazla sayıda insanın eline ulaşmış ve okunmuş bir kitabı değerlendireceğiz. Bu kitap  müminlerin dosdoğru ve sürekli huşu içinde namaz kılmalarına vesile olma amacı ile yazılmış bir kitaptır. Bu kitabın gençlerimiz tarafından iyi anlaşılarak içselleştirilmesini temenni ediyorum." ifadelerinde bulunduktan sonra konuşmasına namazın tanımı, namaz içerisindeki kavramlar, namazın birleştirici gücü ve cemaatin önemi, Peygamber Efendimizin hayatındaki yeri ve namaz ile ilgili hadislerle devam etti.

Dr. Öğr. Üyesi Murat Gök'ün kitap değerlendirmesinin ardından etkinlik soru cevaplar ve plaket takdimi ile sona erdi. Kitap tahlili programı, ilerleyen dönemde Süleyman Ragıp Yazıcılar'ın kaleme aldığı Baht Meselesi adlı kitap ile devam edecek.