YÜKSEKOKUL ÖĞRENCİLERİNDEN DUYARLI PROJE

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulu öğrencileri ‘Daha temiz bir çevre, daha yaşanılır bir dünya’ anlayışıyla yaşadıkları ilçede çevre temizliği etkinliği düzenlediler.

Temizlik etkinliği öncesi Kazımkarabekir Belediye Başkanı Recep Boyacıoğlu'nu makamında ziyaret ederek kendisine bilgi veren öğrenciler, kurmuş oldukları ‘Gönül Köprüsü’ isimli öğrenci topluluğu ile sosyal sorumluluk faaliyetlerine imza atmak istediklerini belirterek çevre temizliği etkinliğinin belirli aralıklarla tekrarlanacağını söylediler.

Kazımkarabekir Kaymakamlığı önünden başlayan çevre temizliğinin ilk etabı Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulu önünde son buldu. Yaklaşık 600 metrelik bir alandaki çöplerin toplandığı 1 saatin sonunda öğrenciler 11 poşet çöp topladılar.

Gönül Köprüsü Topluluğu öğrencileri; 4 Kasım Pazartesi günü Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulu bahçesi ve çevresinde temizlik etkinliğini tekrarlayacaklarını ifade ederek tüm arkadaşlarını projeye destek vermeye davet ettiler.