PROF. DR. AKGÜL, BATMAN’DA REKTÖRLER TOPLANTISINA KATILDI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, Batman’da düzenlenen ‘Bölgesel Kalkınmada Sanayi İşbirliği’ temalı toplantıya katıldı.

Batman Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen ve Ardahan Üniversitesi, Artvin Çoruh Üniversitesi, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi, Gümüşhane Üniversitesi, Hakkâri Üniversitesi, İzmir Demokrasi Üniversitesi, Kırklareli Üniversitesi, Muş Alparslan Üniversitesi, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, Siirt Üniversitesi ve Şırnak Üniversitesi rektörlerinin yer aldığı toplantıya Batman Valisi Hulusi Şahin, Hasankeyf Kaymakamı Haluk Koç ve Gercüş Kaymakamı Mevlüt Şekerci de katıldı.

Batman Üniversitesi Hasankeyf Uygulama Oteli Toplantı Salonunda düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, üniversitelerdeki bilimsel potansiyelin sanayiye aktarılarak ekonomik değere dönüşmesine katkıda bulunmak ve üniversitelerdeki akademisyenler ile sanayiciler arasında karşılıklı güvene dayalı, sürdürülebilir işbirliğini geliştirmek amacıyla ‘Bölgesel Kalkınmada Sanayi İşbirliği’ temalı toplantıyı düzenlediklerini belirtti.

Karşılıklı görüş alışverişi ve ortak projelerin değerlendirilmesi ile devam eden toplantı, hediye takdimleri ile sona erdi.