CUMHURİYET’İN 96. YILI İKİ FARKLI ETKİNLİKLE KUTLANDI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulu öğrencileri Cumhuriyet'in kuruluşunun 96'ncı yılı kapsamında iki farklı etkinliğe imza attılar.

Kazım Karabekir Belediyesi ve Kazım Karabekir Kent Konseyi ile KMÜ Sosyal Etkinlik ve Tiyatro Topluluğu öğrencileri tarafından organize edilen etkinliklerle Cumhuriyet'in 96'ncı kuruluş yıldönümü anlamlı bir şekilde kutlandı.

İlk etkinlikte öğrenciler Taşkale'ye gezi düzenleyerek Cumhuriyet'in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ata yurdu olan Taşkale’yi ziyaret ederek burada bulunan Tahıl Ambarları önünde asker selamı ile Türk Silahlı Kuvvetlerine mensup askerlerimizi selamladılar.

Öğrenciler diğer bir etkinlikte ise Yüksekokul bahçesinde bir araya gelerek fener alayı düzenlediler. Kazım Karabekir Belediye Başkanı Recep Boyacıoğlu, Kazım Karabekir Kent Konseyi Başkanı Dolun Ay ve Kazım Karabekir Meslek Yüksekokul personelinin de katıldığı etkinlikte öğrencilerin yanı sıra vatandaşlar da yer aldı.

Fener alayı ile marşlar ve sloganlar eşliğinde Kazım Karabekir ilçe merkezine yürüyen heyet daha sonra Kazım Karabekir Belediyesine geçti. Belediye binası önünde saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden etkinlik katılımcılara sahlep ikram edilmesi ile son buldu.