REKTÖR AKGÜL’DEN 10 KASIM MESAJI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 81'inci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Rektör Akgül, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Dış güçlerin ülkemizi ele geçirme arzusuna karşı başlatılan İstiklal Mücadelesi’nde aziz milletimize önderlik eden, milletimizi zafere ulaştırarak bağımsızlık ateşini ilelebet yakan Gazi Mustafa Kemal'in askeri becerisi ve liderliği onun yalnızca ülkemiz değil, dünya tarihi açısından da saygın bir yer edinmesine vesile olmuştur.

Milletine duyduğu sonsuz güven ve inançla çıktığı zorlu yolda, milletinin de kendisine olan itimadıyla yeni bir devletin temelini atan Gazi Mustafa Kemal, İstiklal Mücadelemizi Cumhuriyetimizin kuruluşuyla taçlandırmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliği, mücadeleci ve kararlı şahsiyeti gençlerimiz için eşsiz bir örnek olurken bize emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne milli mücadele döneminde yaşanan milli ruhla sahip çıkmak da en büyük sorumluluklarımız arasında yer almaktadır.

Ülkemizin geçmişte olduğu gibi dünya siyasetinde yeniden söz sahibi olacağına, milletçe kenetlenerek bu kutsal emanete sonsuza dek sahip çıkacağımıza inancımız tamdır.

Bu düşüncelerle, her yıl 10 Kasım’da saygı ve minnetle andığımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ülkemizin bağımsızlığının kazanılması ve vatan topraklarının korunmasında büyük katkı ve çabaları olan tüm kahramanlarımıza Allah’tan rahmet diliyor; şahsım ve KMÜ ailesi adına kendilerini şükranla yâd ediyorum.”