KMÜ AİLESİ, GELECEĞE NEFES KAMPANYASI İÇİN FİDAN DİKTİ

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü dolayısıyla düzenlenen ‘Geleceğe Nefes’ kampanyası kapsamında Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül ve KMÜ ailesi çok sayıda fidanı toprakla buluşturdu.

Kampanya kapsamında Rektör Akgül ilk olarak Karaman Valisi Fahri Meral, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek, Adli Yargı  ve Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Nuri Özbey, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirilen Yeşildere Toki Afet Evleri mevkiindeki fidan dikimine katıldı. Daha sonra da üniversitedeki fidan dikimi etkinliğine iştirak eden Rektör Akgül burada da üniversite personeli ve öğrencilerle birlikte yüzlerce fidana can suyu verdi.

Tüm Türkiye genelinde 2023 noktada üç saat içinde 11 milyon fidan dikiminin hedeflendiği etkinlikte Karaman ve Ermenek Orman İşletme Müdürlükleri tarafından Karaman ilinde 105 farklı noktada 100 bin fidan doğadaki yerini aldı.

‘Geleceğe Nefes’ kampanyası kapsamında karaçam, sedir, mavi servi, mazı, ardıç, badem, çınar, dişbudak, akçaağaç, ıhlamur, iğde, meşe, akasya gibi 25 farklı türden oluşan fidanların yıl boyunca dikiminin sürdürülerek Karaman genelinde yaklaşık 800 bin fidanın toprakla buluşturulması hedefleniyor.