"HAMARAT ELLER KODLUYOR" PROJESİ KAPSAMINDA KMÜ'YE ZİYARET

Karaman 15 Temmuz Şehit Muhammet Yalçın Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde devam eden ve İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen "Hamarat Eller Kodluyor" projesi kapsamında robotik kodlama eğitimi alan kız öğrenciler Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesine (KMÜ) gezi düzenledi.

Bilgisayar Öğretmeni Sema Bilekyiğit ile birlikte üniversite yerleşkesini gezen öğrencilerin ilk durağı Mühendislik Fakültesi oldu. Burada öğrencilere eşlik eden KMÜ Elektrik Elektronik Mühendisliğinden Dr. Ögr. Üyesi Kadir Sabancı, "Erken yaşta Arduino ve programlama ile tanışma fırsatı bulduğunuz için çok şanslısınız. İlerleyen süreçte sizleri öğrenci olarak üniversitemize bekliyoruz." diyerek fakültenin Ar-Ge, Devre ve Elektronik, Mikro İşlemci ve Otomasyon Laboratuvarları hakkında öğrencileri bilgilendirdi.

Gezi hakkında bilgi veren Bilgisayar Öğretmeni Sema Bilekyiğit ise  "Tatil döneminde olmalarına rağmen robotik kodlama ve 3d tasarım eğitimlerine katılan öğrencilerimiz bu gezi sayesinde gelişmiş laboratuvar ortamlarını ve üniversite imkanlarını görerek farklı bakış açıları ve motivasyon kazanmanın yanında kendi robotik kodlama projeleri üzerine de fikir edinmiş oldular. Gezinin düzenlenmesine katkı sağlayan okulumuz ve üniversite yöneticilerine teşekkür ediyorum." dedi.

Kütüphane binasını gezerek üniversitenin araştırma altyapısı hakkında bilgi alan öğrenciler, yerleşkede bir süre vakit geçirdikten sonra üniversiteden ayrıldılar.