BESYO ÖĞRENCİLERİNDEN 24 KASIM ETKİNLİĞİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) Beden Eğitimi ve Spor Araştırmaları Öğrenci Topluluğu tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında ‘Bir Cana Dokunanlar’ adlı söyleşi ve şiir dinletisi düzenlendi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını yapan KMÜ  BESYO Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Tekin, öğretmen kavramı ve 24 Kasım’ın anlamı ile ilgili bilgiler paylaşarak, “Biz bir meslekten öteyiz. Bizim mesleğimiz keskin bir kılıca benzer ve çocuk yüreğine açılan kutsal bir kutudur. Biz Türk bayrağının dalgalandığı her yerde öğretmeye devam edeceğiz.” dedi.

Açılış konuşmasının ardından KMÜ Halk Oyunları ekibinin gösterisi sahne aldı ve şehit öğretmenler anısına ‘Ben Öğretmen Olmak İstiyorum’ adlı şiir okundu.

Şiir dinletisinin ardından ise moderatörlüğünü Doç. Dr. Murat Tekin’in yaptığı söyleşiye geçildi. Söyleşide ilk olarak Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Fevzi Kılıçel konuşma yaptı. Prof. Dr. Kılıçel, 35 yıldır bu görevi yaptığını ifade ederek "Öğretmenlik mesleği cana dokunan bir meslektir. Biz sizleri seviyoruz, başarılı olmanızı istiyoruz ve gelecek nesilleri yetiştireceğinize inanıyoruz.” dedi.

Öğr. Gör. Sinan Dinç ise öğretmenlik tecrübelerinden söz ederek, “Eskiden hocalığını yaptığım öğrencilerimle şuan aynı masadayım ve bununla gurur duyuyorum. Öğretmen olacak arkadaşlara başarılar diliyorum.” dedi.

Doç. Dr. Selahattin Akpınar ise “Öğretmenlikteki kazanç manevi kazançtır.” diyerek öğretmenlik mesleğinin ayrıcalıklarından bahsetti.

Öğr. Gör. Öznur Akpınar da mesleğini çok severek yaptığını dile getirerek, “Öğrencilerle olmak bana her zaman mutluluk verdi. Sizler de çok güzel bir mesleğe adım atıyorsunuz.” diyerek öğretmen olmak isteyen öğrencilere başarılar diledi.

Söyleyişinin son konuşmacısı olan Öğr. Gör. Kemal Kabasakal ise öğrencilere nasihatlerde bulunarak “Gözünüzdeki kıvılcımı hiç kaybetmeyin. Çok okuyun ve kendinizi geliştirin. Düşünceleriniz sizin rakibiniz olmasın. Öğretmen olduğunuzda da bizleri geçip bizi onurlandırın.” dedi.

Söyleşinin ardından konuşmacılara plaket takdim edilmesi ile program sona erdi.