JUDOCULARDAN REKTÖR AKGÜL'E ZİYARET

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Beden Eğitimi ve Spor Araştırmaları Öğrenci Topluluğu (BESAT) tarafından 26–29 Kasım 2019 tarihleri arasında düzenlenen "Uluslararası Spor Buluşması" kapsamında Karaman'a gelen judocular, Rektör Prof. Dr. Mehmet Akgül'ü makamında ziyaret etti.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen "Uluslararası Beden, Ruh ve Kültürlerin Birleştiği Karaman" temalı Spor Buluşması çerçevesinde Türkiye, Azerbaycan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, İran ve Rusya'dan gelen judocular, Rektör Akgül ile bir süre sohbet etti.

Rektör Akgül farklı ülkelerden gelen sporcuları KMÜ’de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

Ziyarette KMÜ BESAT Akademik Danışmanı Doç. Dr. Murat Tekin ise sporun kültürleri birleştiren bir yapısının olduğunu ve bunu Uluslararası Spor Buluşması ile en güzel şekilde gördüklerini ifade etti.

Misafir sporcular adına Azerbaycanlı Judo Antrenörü Valeh Esedullayev'in Rektör Akgül'e teşekkür plaketi sunması ve toplu fotoğraf çekiminin ardından ziyaret sona erdi.