‘HAREKET ET, DÜŞÜN, ANLA VE ÖĞREN’ PROJESİ TAMAMLANDI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Tekin’in proje yürütücülüğünü yaptığı ‘Hareket Et, Düşün, Anla ve Öğren’ isimli TÜBİTAK Projesi Ağrı ve Tekirdağ’daki okullarda 800 öğrenciye uygulandı.

TÜBİTAK Bilim Söyleşileri kapsamında hazırlanan ve öğrencilere bilim ve teknoloji sevgisi kazandırmayı amaçlayan proje, Ağrı Selahaddin Eyyübi Ortaokulu, Cemil Meriç Ortaokulu ve Ağrı Mektebim Koleji’nin yanı sıra Tekirdağ Malkara’da bulunan Atatürk Ortaokulu ve Nurten Hüsnü Pullukçu Ortaokulu olmak üzere beş farklı okulda öğrencilerle buluştu.

Proje hakkında bilgi veren Doç. Dr. Murat Tekin, “Bu tür projeler bireylerin bilime ve teknolojiye olan ilgisini, sevgisini ve farkındalığını artırarak onların vizyonlarını geliştirmeleri açısından büyük bir önem taşıyor. Fiziksel aktivite; bilişsel süreçler çerçevesinden bakıldığında bilginin kazanılması ve depolanması açısından önemli bir yere sahiptir. Fiziksel aktivite bireylerin sadece motor becerilerini değil aynı zamanda öğrenme ve düşünme sistemlerini de etkilemektedir. Projemizin uygulama aşamasında emeği geçen ve gittiğimiz okullarda misafirperverlikleri ile bize destek olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.