MSÜ SINAVI BAŞARI İLE TAMAMLANDI, GÖZLER YKS’DE

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, haftasonu başarılı bir şekilde tamamlanan Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı’nın ardından değerlendirmelerde bulundu.

Tüm dünyada ve ülkemizde yaşanan koronavirüs salgını süresince Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilecek olan sınavlarla ilgili pek çok konu kamuoyunda merakla takip edilmeye başlanmıştı. 14 Haziran Pazar günü düzenlenen Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı ile birlikte, gerek sınava giren adaylar gerekse veliler merkezi sınavlara ilişkin fikir edinme şansı yakaladı.

"Sınav öncesinde gerekli önlemleri aldık"

KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, sınavın başarılı bir şekilde tamamlandığını belirterek önümüzdeki dönemde yapılacak sınavlarla ilgili de hatırlatmalarda bulundu. Rektör Akgül, MSÜ sınavının belirlenen önlemler çerçevesinde sorunsuz bir şekilde yürütüldüğünü söyleyerek; “Aynı başarıyı bundan sonra düzenlenecek sınavlarda da tekrarlayacağız ve hiçbir adayın mağdur olmaması için tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz. Sınav öncesinde adaylarımızın trafik sorunu yaşamamaları ve sosyal mesafe kuralını uygulamayabilmemiz adına bazı önlemler aldık. Adayların kampüs içinde sınava girecekleri binaları dikkate alarak; Edebiyat, Eğitim, İslami İlimler, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakülteleri ile Yabancı Diller Yüksekokulu için Doğukışla kapısını; Mühendislik Fakültesi ile Teknik Bilimler ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokullarında sınava girecek adayların ana giriş kapısını; İktisadi ve İdari Bilimler, Sağlık Bilimleri ve Kamil Özdağ Fen Fakültesi ile BESYO ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulunda sınava girecek adayların ise Özel İdare tarafındaki eski giriş kapısını kullanmalarını rica ediyoruz. Bu şekilde adayların hem binalara ulaşımları daha kolay olacak hem de kampüs içerisinde herhangi bir trafik yoğunluğu oluşmayacaktır. Zaman kaybı yaşanmaması adına bu konuya dikkat edilmesi adayların yararına olacaktır. Bunun yanı sıra sosyal mesafe kuralına ve maske kullanımına uyulması da hepimiz için önem arz etmektedir.” dedi.

Rektör Akgül ayrıca sınav zamanında adaylara Karaman Belediyesi tarafından iki otobüs ve KMÜ Rektörlüğü tarafından bir otobüs tahsis edilerek yerleşkesi içerisinde üç hat oluşturulduğunu ve adayların sınav yerlerine rahatlıkla ulaştırılmalarının sağlandığını vurgulayarak 27-28 Haziran tarihlerinde düzenlenecek Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS) da aynı uygulamanın devam ettirileceğini söyledi.

Rektör Akgül son olarak, ÖSYM İl Koordinatörü Prof.  Dr. Birol Üner ile sınavların sorunsuz bir şekilde yürütülmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. Akgül, YKS'ye girecek adayların yine sosyal mesafe kuralına ve maske kullanımına azami derece önem göstermesi gerektiğini hatırlatarak sınava girecek tüm adaylara başarılar diledi.