KMÜ REKTÖRÜ PROF. DR. MEHMET AKGÜL’ÜN 15 TEMMUZ MESAJI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Rektör Akgül, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizin yaşadığı ihanet girişiminin üzerinden dört yıl geçerken bugün halen o kara günün hafızamızda bıraktığı acıları milletçe derinden hissetmekteyiz. Milletimizin şaşkınlıkla karşılayıp ihanetle sarsıldığı bu gece, ülkemiz açısından unutulmayacak bir ihanet teşebbüsü olarak tarihteki yerini almıştır.

Yıllarca yüzlerini gizleyerek ülkemizin bütün imkânlarından yararlanan hainler, bu kara gecede devletimizin üniforması ile yine devletimize ve milletimize silah doğrultmuş, yalnızca ülke yönetimine değil ülkenin geleceğine de darbe vurmanın planlarını yapmıştır. 250’yi aşkın vatandaşımızın hayatını kaybetmesi ile sonuçlanan bu hain girişim milletimizin devletini sahiplenmesi, azmi, inancı ve kararlılığı ile bertaraf edilmiş ve hainlerin planlarını boşa çıkarmıştır.

Milletimiz için çok önemli bir kırılma noktası olan 15 Temmuz, demokrasi mücadelemizin sembollerinden olmuş, ülkemiz kadını erkeği, genci yaşlısıyla nesiller boyu hatırlanacak önemli bir zafere imza atmıştır. Tarih boyunca yılmaksızın saldırılara, savaşlara ve darbelere göğüs geren milletimiz 15 Temmuz’da bir kez daha vatan topraklarının teslim edilmeyeceğini tüm dünyaya haykırmıştır. 15 Temmuz bu bakımdan yalnızca ibret alınacak bir olay değil, aynı zamanda milletimizin özgüvenini taze tutacak, gençlerimize cesaret ve ilham kaynağı olacak bir direniş olmuştur.

15 Temmuz’un hiçbir zaman unutulmaması, milletimizin göstermiş olduğu fedakârlığın her daim karşılık bulması, vatan ve millet sevgimizin ebediyen var olması temennisiyle; milleti, vatanı, bayrağı uğruna canını veren tüm şehitlerimizle birlikte 15 Temmuz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum.”