REKTÖR AKGÜL'DEN BASIN BAYRAMI MESAJI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Rektör Akgül, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Kamuoyunun, ülke ve dünyadaki gelişmelere dair gerçek, doğru ve güvenilir bilgiye ulaşması için fedakârca emek veren basın çalışanlarımız çok önemli bir kamusal hizmeti yerine getirmektedirler. Tarafsızlık, objektiflik ve dürüst habercilik ilkeleriyle mesleklerini titizlikle yerine getiren ve gece gündüz demeden büyük bir gayretle çalışarak hızlı bir şekilde bizlere haber servis eden basın çalışanlarımız demokrasimizin vazgeçilmez unsurları arasında yer almaktadırlar.

Meslek ahlakı ve ilkeli gazetecilik prensipleri çerçevesinde sorumluluklarını yerine getiren ve görevlerine sadakatle bağlı olan medya mensuplarımızın daha iyi çalışma şartlarına sahip olmaları ve mesleklerini uygun koşullarda sürdürebilmeleri en büyük temennimizdir.

KMÜ ailesi olarak üniversitemiz bünyesinde gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimizi ve kamuoyunu ilgilendiren gelişmeleri ilimizdeki basın kuruluşları ile paylaşarak kurumumuzun paydaşlarıyla olan bağını güçlendirmekteyiz. Bu güçlü bağın tesisinde ve vatandaşlarımızın üniversitemiz hakkında fikir sahibi olmasında büyük bir sorumluluğu yerine getiren basın emekçilerine her daim destek vermeye devam edeceğiz.

Bu düşüncelerle, zorlu şartlar altında görevlerini büyük bir özveriyle yerine getiren tüm basın çalışanlarının ve ilimizde faaliyet gösteren yerel ve ulusal basın temsilcilerinin 24 Temmuz Basın Bayramını kutluyor; kendilerine görevlerinde başarı ve kolaylıklar diliyorum.”