KMÜ, 27 EYLÜL’DE ÖĞRENCİLERİNE KAVUŞUYOR

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ), uzun bir aranın ardından 27 Eylül’de öğrencileri ile yeniden bir araya gelecek olmanın heyecanını yaşıyor.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısının ardından normalleşme sürecine ilişkin kararları açıklaması ve üniversitelerin 13 Eylül 2021 tarihinden itibaren 2021-2022 eğitim-öğretim yılı akademik takviminin başlayacağını duyurması öğrenciler ve üniversitelerde heyecan yarattı. Kararın ardından KMÜ Senatosu da Rektör Namık Ak başkanlığında uzaktan erişim ile toplanarak yeni döneme ilişkin kararlar aldı ve 2021-2022 eğitim-öğretim döneminin akademik takvimini yayımladı.

Güz Dönemi Derslerin Başlangıcı 27 Eylül 2021

KMÜ Senatosu'nun kararına göre üniversitede güz dönemi ders kayıtları ve danışman onayı 20-24 Eylül 2021 tarihlerinde, zorunlu hazırlık sınıfları için yeterlilik sınavı 24 Eylül 2021 tarihinde, derslerin başlangıcı da 27 Eylül 2021 tarihinde gerçekleşecek.

“Öğrencisi olmayan üniversite, dallarında kuşları olmayan ıssız bahçe gibidir”

KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, 2021-2022 döneminde yüz yüze eğitim-öğretime geçilecek olmasının mutluluk verici olduğunu belirterek şunları dile getirdi: “11 Mart 2020 tarihinde ülkemizde ilk koronavirüs vakasının görülmesinin ardından 16 Mart 2020 tarihinde üniversitelerimizde yüz yüze eğitime ara vermiş ve eğitim-öğretim süreçlerimizi çoğunlukla uzaktan eğitim yöntemleriyle sürdürmüştük. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklama ile üniversitelerimizde yeni eğitim-öğretim döneminde yüz yüze eğitime geçileceğinin müjdesini hep birlikte aldık. Elbette ki bu karar, gerek öğrencilerimizde gerekse bizlerde büyük bir heyecana yol açtı. Üniversiteler, öğrencileri olmadan dallarında kuşları olmayan ıssız bir bahçe gibi mahzun ve sessiz mekânlar haline dönüştü. Çok şükür artık koronavirüs salgınında alınan etkin önemler sayesinde yeni döneme ilişkin umut verici bir tablo ile karşı karşıyayız. İnşallah eylül ayında öğrencilerimizle bir araya gelerek onların enerjisini, dinç fikirlerini ve güzel duygularını yanı başımızda hissedebilecek; hep birlikte Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesini daha iyi yerlere getireceğiz. Yeni eğitim-öğretim döneminin şimdiden hayırlı olmasını diliyor, öğrencilerimizi sevgiyle selamlıyorum."